MEĐUNARODNI PROJEKT Innovate Your Dreams 2019 I U OŠ ŠEĆERANA
Autor: Đurđica Petrović, 11. 2. 2019.

Međunarodni projekt Innovate Your Dreams 2019 i u OŠ Šećerana

Projekt okuplja oko 100 000 učenika s četiri kontinenta, među kojima su i četiri skupine učenika iz OŠ Šećerana.

Mješovite skupine učenika pod vodstvom učiteljica Gabriele Feher, Brankice Murk, Nikoline Janc i ravnateljice Đurđice Petrović svaki tjedan rješavaju postavljene zadatke.

Do sada su izmišljali zanimanja koja bi mogla postojati u budućnosti tražeći tako moguća buduća rješenja trenutno postojećih problema poput bolesti, zagađenja, ratova, siromaštva, nedostatka resursa ili vremena. Promišljali su o tome kako razvoj tehnologije utječe na društvene promjene, crtali stripove, izrađivali plakate i umne mape.

Sudionici kroz projektne aktivnosti tijekom sedam tjedana razvijaju brojne kompetencije za budućnost: komunikaciju, suradništvo, inovativnost, maštovitost, zajedničko rješavanje problema, kritičko promišljanje te poznavanje informacijskih i komunikacijskih tehnologija. Projekt je pokrenuo Microsoftov inovativni edukator i pakistanski učitelj mentor Khurram Whiz.

Cilj projekta je pomoći učenicima da se pripreme za izazove budućnosti kroz razvijanje vještina koje će im biti potrebne za uspješnije snalaženje u budućim zanimanjima. Procjenjuje se kako će 65% djece koja trenutno pohađaju osnovnu školu u budućnosti raditi poslove koji danas još uopće ne postoje.

Proaktivnost i proširivanje horizonta svakako su odlike koje će naše  učenike istaknuti u mnoštvu i pripremiti za zahtjeve tržišta rada u budućnosti!

Priloženi dokumenti:
foto_web1.jpeg (103.89 KB)

MEĐUNARODNI PROJEKT Innovate Your Dreams 2019 I U OŠ ŠEĆERANA
Autor: Đurđica Petrović, 11. 2. 2019.

Međunarodni projekt Innovate Your Dreams 2019 i u OŠ Šećerana

Priloženi dokumenti: