Glazbeni tjedan
Autor: Gordana Pek, 2. 6. 2016.

Ovaj tjedan u našoj školi mogli bismo slobodno nazvati glazebni tjedan, jer su nam dani bili prožeti glazbenim događanjima.

U ponedjeljak, 30. svibnja, u našoj je školi gostovala Glazbena mladež iz Osijeka. Prikazali su nam vrlo šarolik i bogat program. Koncert se sastojao od dva dijela. Prvi je dio sadržavao klasične instrumente, a drugi narodne. Na samome početku koncerta poslušali smo učenike I. raz. srednje glazbene škole Franjo Kuhač  koji su nam svirali na gitari, violi i klaviru. U drugom dijelu koncerta  nam je gospođa Anita Tomoković predstavile gajde, dvojnice i sviralice.
Učenici su bili vrlo zainteresirani, osobito za narodno glazbalo gajde, koje su se u prošlosti često čule u našim krajevima, a sada se polako gube i nestaju.
Zahvaljujemo Hrvatskoj glazbenoj mladeži na suradnji i vjerujem da će nas i sljedeće godine pononvno posjetiti i uljepšati nam radni tjedan svojim zvucima.

Istog dana Umjetnička škola Beli Manastir održavala je u svojoj zgradi motivacijske koncerte na kojima su sudjelovali učenici drugih i trećih razreda iz matične  škole Šećerana i područne škole Branjin Vrh.
Vidjeli su i uživo čuli koja sva glazbala postoje i koja se sve mogu naučiti svirati u Umjetničkoj školi te su i sami mogli isprobati pojedini instrument.

U četvrtak 2. 6. u područne škole Petlovac, Baranjsko Petrovo Selo i Luč, došao je profesor harmonike iz Umjetničke škole, Andrej Pezić koji je učenicima prezentirao instrument harmoniku i upoznao nas s velikom glazbenom svestranošću ovog instrumenta. Prvo je odsvirao nekoliko skladbi različitih vrsta glazbe, a zatim su učenici mogli uzeti harmonike i isprobati ih.

Glazbeni tjedan
Autor: Gordana Pek, 2. 6. 2016.