Treće školske sportske igre
Autor: Gordana Pek, 27. 5. 2016.

Osnovna škola Šećerana je obilježila svoje Treće školske sportske igre.

U petak, 27. svibnja  na terenima PŠ Petlovac okupili su se učenici  od 1. do 4. razreda kako bi popularizirali sportske  aktivnosti među mlađom školskom populacijom.

Osnovna škola Šećerana je obilježila svoje Treće školske sportske igre.

U petak, 27. svibnja na terenima PŠ Petlovac okupili su se učenici  od 1. do 4. razreda s ciljem popularizacije sportskih aktivnosti među mlađom školskom populacijom.

I ove godine su se druženje, sport i rekreacija pokazali  kao najdjelotvornija alternativa dugotrajnom sjedenju za računalom. Provedene aktivnosti vezane su uz dugoročni projekt škole I bez računala se računa, kojim se želi naglasiti značaj sporta ne samo za fizički razvoj pojedinca već i kao promocija socijalnih vrijednosti tjelesne aktivnosti kao što su timski duh, suradnja, tolerancija, solidarnost i prijateljstvo.

Ovogodišnje sportske školske igre realizirane su u suradnji s Udrugom izviđača Iovallios iz Valpova.

Vesela ekipa izviđača i njihovi voditelji podijelili su s učenicima različite sportske aktivnosti u kojima  se tražila brzina, spretnost, timski rad, poštivanje pravila igre, ali i vještine i znanja koje mogu primijeniti i u drugim životnim situacijama. Zbog brojnih koristi koje donosi tjelesna aktivnost i njezino promicanje nailazi na odobravanje u lokalnoj zajednici koja je pomogla pri realizaciji igara.

Treće školske sportske igre
Autor: Gordana Pek, 27. 5. 2016.