Međunarodi dan obitelji
Autor: Gordana Pek, 16. 5. 2016.

Povodom Međunarodnog dana obitelji  koji se obilježava 15.svibnja uređen je pano u našoj školi u Šećerani. Sa željom da istaknu važnost obitelji za život svakog čovjeka, Ujedinjeni narodi su svojom rezolucijom 1993. godine proglasili 15.svibanj Međunarodnim danom obitelji. U svijetu je prvi put obilježen 1994. godine pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece”. Članovi obitelji ne moraju nužno biti krvno srodstvo, to su ljudi koji nam pružaju potporu, sigurnost, nježnost, ljudi u koje imamo povjerenja i koji nas bezuvjetno vole.

Tema ovogodišnjeg dana obitelji je ˝Obitelj i osobe s posebnim potrebama˝. Zato bi sve države trebale svim svojim obiteljima garantirati jednakost i ljudska prava, poticati zajedništvo u obavljaju kućanskih poslova i odgovornosti uz eliminiranje svake diskriminacije po spolu, pružiti im mogućnost zapošljavanja, omogućiti im obrazovanje i pomoći im da same brinu o sebi i tako pridonose razvoju društva.

Međunarodi dan obitelji
Autor: Gordana Pek, 16. 5. 2016.