Posjet stomatološkoj ordinaciji
Autor: Gordana Pek, 12. 5. 2016.

Učenici prvog i drugog razreda PŠ Baranjsko Petrovo Selo posjetili su 11. svibnja 2016. god. Dom zdravlja Beli Manastir, odnosno stomatološkoj ordinaciji. U sklopu nastave prirode i društva upravo smo obradili sadržaje iz nastavne cjeline Dijete i zdravlje. Učili smo kako su jedan od načina očuvanja zdravlja redoviti stomatološki pregledi.

Aleksandra Škulje Radeljak, dr.med.dent. je učenicima pokazala kako pravilno prati zube, govorila im je o važnosti redovitih pregleda i nepotrebnim strahovima koja djeca i odrasli često imaju. Učenike je podsjetila na razliku između mliječnih i trajnih zuba, te njihovom broju. Učenicima je obavila pregled zuba, te ih zaštitila.

Na kraju posjete mnogi su učenici zaključili da je nepotrebni strah od posjeta stomatologu, te izrazili želju da jednoga dana i oni budu stomatolozi.

Posjet stomatološkoj ordinaciji
Autor: Gordana Pek, 12. 5. 2016.