DVODNEVNA TERENSKA NASTAVA UČENIKA OSMIH RAZREDA OŠ ŠEĆERANA U VUKOVARU
Autor: Gordana Pek, 4. 5. 2016.

(Posjet osmih razreda Vukovaru)

Učenici osmih razreda naše škole posjetili su 2. i 3. svibnja 2016.g. grad Vukovar.

Sadržajno bogata i iscrpna terenska nastava u Vukovaru, organizirana je u okviru projekta Ministarstva hrvatskih branitelja s ciljem da se promiče znanje i istina o Vukovaru i Domovinskom ratu.

(Posjet osmih razreda Vukovaru)

Cilj terenska nastave je upoznati ulogu i žrtvu grada Vukovara u Domovinskom ratu kroz predavanja, obilazak memorijalnih lokaliteta i suradnju vojnih djelatnika, sudionika obrane Vukovara. Ostvarena je korelacija s povijesti, geografijom, hrvatskim jezikom, vjeronaukom, tjelesnom i zdravstvenom kulturom i satom razrednog odjela.

Učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej Vučedolske kulture te memorijalne lokalitete: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Masovnu grobnicu Ovčara, Kukuruzni put” Put spasa”, Mjesto sjećanja Vukovarska bolnica ‘91., MCDR Vukovar bivša vojarna 204. VU brigade i Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata. Prespavali su u hostelu “Zagreb”, a u večernjim satima je bio omogućen odlazak u disko pod budnim okom voditelja i pratitelja učenika.

U završnom dijelu posjeta organiziran je kviz znanja “Živjeti Vukovar”.

Našu školu su predstavili učenici Marija Dragomirović i Patrik Kuček koji su osvojili prvo mjesto i učinili nas još ponosnijima. Na veliko iznenađenje svih, zahvalu im je uručio ministar branitelja, gospodin Tomo Medved koji je održao i predavanje te dao veliki doprinos “Školi mira”.

Vukovarcima još jednom čestitamo Dan grada i zahvaljujemo na žrtvi koju su podnijeli za slobodu i neovisnost naše domovine, Republike Hrvatske.

S ponosom i radošću ćemo se vraćati u naš grad heroja, a djelić njega uvijek nositi u srcima.

Voditelji i učenici osmih razreda

DVODNEVNA TERENSKA NASTAVA UČENIKA OSMIH RAZREDA OŠ ŠEĆERANA U VUKOVARU
Autor: Gordana Pek, 4. 5. 2016.

(Posjet osmih razreda Vukovaru)

U završnom dijelu posjeta organiziran je kviz znanja “Živjeti Vukovar”.

Voditelji i učenici osmih razreda