Mjesec hrvatske knjige
Autor: Gordana Pek, 21. 10. 2015.

U našoj školskoj knjižnici i ove godine obilježavamo Mjesec hrvatske knjige koji se tradicinalno obilježava od 15. listopada do 15. studenog.

Proglasivši 2015. Međunarodnom godinom svjetlosti, Ujedinjeni narodi prepoznali su važnost tehnologija zasnovanih na svjetlu za promicanje održivog razvoja i pronalaženje rješenja za globalne  izazove u energiji, obrazovanju, poljoprivredi i zdravlju. Programski odbor Mjeseca hrvatske knjige 2015. programe posvećuje ovoj temi,  a odvija se pod motom „Ono si što čitaš“.

Aktivnosti kojima je popunjeno ovo razdoblje: posjet prvašića Gradskoj i školskoj knjižnici, izrada panoa, igraonice, radionice na kojima pravimo straničnike  i čitamo najdraže priče, kod učenika od rane dobi razvijaju ljubav prema pisanoj riječi.

Mjesec hrvatske knjige
Autor: Gordana Pek, 21. 10. 2015.