Online natjecanje „More je živo“
Autor: Gordana Pek, 8. 5. 2015.

Online natjecanje „More je živo“

Dana 05. Svibnja 2015. godine  u školi je održano online natjecanje “More je živo“ u kome su od ukupno 350 učenika od 5. do 8. razreda iz 42 škole diljem Hrvatske, dobrovoljno sudjelovali i učenici naše škole.

Online natjecanje „More je živo“

Natjecanje je nastavak uspješnog istoimenog projekta kojeg provode članovi Društva za ekološka istraživanja Paks, a provodi se po treći put uz odobrenje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i na temelju pozitivnog stručnog mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje.

Cilj natjecanja je podizanje svijesti učenika o potrebi očuvanja i zaštite Jadranskog mora. Mišljenja smo da se znanja usvojena u djetinjstvu duboko urezuju u svijest i mogu pozitivno utjecati na odluke vezane uz budućnost Jadranskog mora i njegovu zaštitu, a koja će današnja djeca donositi kada odrastu. Osim toga kod učenika se razvijaju digitalne kompetencije i njihovo uključivanje u cjeloživotno obrazovanje koje ih čeka.

U 10 sati natjecanju je pristupilo šest učenica 6. a i b odjela i to Sara, Nikolina, Antonela, Veronika, Doris i Larisa, a u 11 sati još devet učenika 7.a i b odjela, Ivan, Klara, Barbara, Dorotea, Maria, Karla, Sara, Mirta i Jakov. Natjecanje je trajalo ukupno 15 minuta.

Oni najbolji prigodno su nagrađeni, a mi se pripremamo i vidimo do godine na novom natjecanju.

Brankica Murk, prof. biologije i kemije

Online natjecanje „More je živo“
Autor: Gordana Pek, 8. 5. 2015.

Brankica Murk, prof. biologije i kemije