Suvremena tehnologija u nastavi - videokonferencijska debata
Autor: Gordana Pek, 26. 2. 2014.

Kako bismo što bolje iskoristili suvremenu tehnologiju u razmjeni znanja, mišljenja i razvijanja vlastitih stavova videokonferencijski smo se povezali s OŠ „Vladimira Nazora“ iz Čepina. Prva je to videokonferencija za učenike osnovnih škola u našoj Županiji. Korištena nastavna metoda bila je debata, organiziran način razmjene mišljenja. Teze koje su zastupali učenici osmih rezreda bile su LEGALIZACIJA LAKIH DROGA i DRUŠTVENE MREŽE ZBLIŽAVAJU LJUDE. Učenici naše škole u prvoj debati (Legalizacija lakih droga) bili su negacijska skupina, branili su i argumentirali suprotno mišljenje od zadane teze na racionalan način, potkrepljujući ga logičkim i provjerenim informacijama. Suci, također učenici, presudili su u korist naše škole. U drugoj debati (Društvene mreže zbližavaju ljude) učenici OŠ „Šećerana“ bili su afirmacijska skupina, tj. branili su i zastupali zadanu tezu. U toj su debati bolji bili učenici iz Čepina.

Važno je istaknuti kako je riječ o integriranoj nastavi biologije, informatike i hrvatskog jezika. Nastavnice navedenih predmeta Brankica Murk, Silvija Borovečki i Gordana Pek kroz protekla dva mjeseca pripremale su učenike, upućivale ih u teoriju i relevantne izvore literature kako bi što uvjerljivije i sigurnije iznijeli argumente i dokaze skupine u kojoj se nalaze, bez obzira na osobno mišljenje o toj temi. Budući da se radi o počecima korištenja suvremene tehnologije na ovakav način u nastavi, našu videokonferecijsku debatu pratila je i Renata Ivanković, predstavnica Carneta.

Suvremena tehnologija u nastavi - videokonferencijska debata
Autor: Gordana Pek, 26. 2. 2014.