21. veljače- Međunarodni dan materinjeg jezika
Autor: Gordana Pek, 21. 2. 2014.

Organizacija za obrazovanje, znanost i kulturu pri Ujedinjenim narodima (UNESCO) donijela je 1999. godine odluku  o proglašenju 21. veljače Međunarodim danom materinjeg jezika, s ciljem očuvanja jezika i jezične raznolikosti.

Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Znanje materinjeg jezika vrlo je važno pri formiranju mišljenja, sposobnosti učenja drugih stranih jezika i učenja općenito.

U našoj su školi povodom Dana materinjeg jezika nastupili Lucija Petric govoreći stihove Vanje Radauša: Prva rič što sam je čuo, uz glazbenu pratnju Jakova Ištvana sa skladbom Oko garavo. Maja Matanov recitirala je stihove Vladimira Nazora: Hrvatski jezik, uz pratnju Mateja Jakopeca sa skladbom Bože čuvaj Hrvatsku.

21. veljače- Međunarodni dan materinjeg jezika
Autor: Gordana Pek, 21. 2. 2014.