Biblijski vrt sv. Franje u Baranjskom Petrovom Selu
Autor: Marijana Kuna, 13. 6. 2013.

11. lipnja 2013.g. je u PŠ Baranjsko Petrovo Selo održana priredba i otvorenje Biblijskog vrta sv. Franje. U priredbi su sudjelovali učenici razredne i predmetne nastave recitacijama i igrokazima na tematiku prirode i ekologije uz pratnju zbora i prof. Gabriele Feher. Velečasni Robert Kirhofer je nakon priredbe blagoslovio vrt.

Projekt Biblijski vrt je osmišljen kao višegodišnji projekt kojim smo obrazovanje za održivi razvoj proveli u našoj školi, a cilj je bio uključiti sve učitelje, učenike, roditelje, župnika i lokalnu zajednicu. Ucijepljen je u školski kurikulum, a proteže se kroz sve međupremetne teme.

Biblijski vrt se sastoji od šume, vinograda, voćnjaka, oranice, povrtnjaka i začinskog bilja unutar škole. Za sada broji oko 40 različitih biljnih vrsta.

Ciljevi projekta su: upoznati i zasaditi biljke Biblije, usmjeriti učenike ka ekološkoj proizvodnji, koristiti vrt kao nastavno pomagalo, podići kvalitetu nastave i okoliša škole, izgraditi vrt kao mjesto za odmor, meditaciju i duhovni razvoj, poboljšati kulturološke i ekološke osobitosti lokalne zajednice i razvijati osjećaj zahvalnosti za plodove zemlje.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Zahvaljujemo na pomoći svima koji su pridonijeli realizaciji ovoga projekta.

Ana Bačić i Tatjana Kusalić

Biblijski vrt sv. Franje u Baranjskom Petrovom Selu
Autor: Marijana Kuna, 13. 6. 2013.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Zahvaljujemo na pomoći svima koji su pridonijeli realizaciji ovoga projekta.

Ana Bačić i Tatjana Kusalić