Gostovanje Hrvatske glazbene mladeži iz Osijeka
Autor: Marijana Kuna, 6. 5. 2013.

Danas, 6.svibnja gostovala nam je Hrvatska glazbena mladež iz Osijeka.

Ovog puta smo obilježili deset godina suradnje.

Svirao nam je gudački kvartet, koji je sastavljen od učenika srednje glazbene škole Franjo Kuhač iz Osijeka, te nam se predstavio mladi fagotist iz iste škole.

Koncert je vodila i animirali voditeljica Glazbene mladeži, profesorica Lidija Neznanović.

Gudački kvartet nam je odsvirao I. i  III. stavak Male noćne glazbe Wolfgang  Amadeusa Mozarta, Holstovu suitu – stavak Gigue, te Rumunjske plesove Bela Bartoka.

Fagotist nam se predstavio ulomkom iz Koncerta za fagot  Karl Marie von Weber, te ulomkom iz skladbe Peća i vuk skladatelja Sergeja Sergejeviča Prokofjeva.
Kao i svake godine, učenici naše škole uživali su u ovom programu, te su ujedno i nešto novo naučili.

Ovim putem se ujedno i zahvaljujemo Hrvatskoj glazbenoj mladeži i nadamo se da će ovaj vid suradnje i dalje trajati.
                                                                                                                    Gabriela Feher, prof.

Gostovanje Hrvatske glazbene mladeži iz Osijeka
Autor: Marijana Kuna, 6. 5. 2013.

Danas, 6.svibnja gostovala nam je Hrvatska glazbena mladež iz Osijeka.

Ovog puta smo obilježili deset godina suradnje.

Gabriela Feher, prof.