Terenska nastava u Osijeku
Autor: Marijana Kuna, 25. 4. 2013.

Dana 24. travnja 2013. učenici sedmih razreda OŠ Šećerana i PŠ Baranjsko Petrovo Selo rano ujutro krenuli su na terensku nastavu u Osijeku.

Prvo mjesto koje smo posjetili u Osijeku bilo je Galerija likovnih umjetnosti. Sve slike i kipove koje smo tamo vidjeli povezali smo s likovnom kulturom te smo tako bolje shvatili pojmove teksture, grafičke modelacije i slično.

Nakon Galerije posjetili smo ZOO vrt u Osijeku u kojem smo, razgledavajući životinje, saznali još više podataka o njima koje nismo niti znali. Nakon obilaska ZOO vrta, održale su se radionice o životinjama. Zadatak svake skupine bio je saznati još više podataka o životinjama, a sve te podatke povezali smo s lekcijom ''kralježnjaci'' za koju smo crtali rodoslovno stablo životinja. Pomoću radionica koje su, naravno, uspješno prošle, utvdili smo još jednom gradivo o kralježnjacima. Tijekom radionice mogli smo dodirnuti mliječnu zmiju, što je za neke bio veliki problem, a što je još smješnije, to su bili većinom dečki, no nakon što je voditeljica vratila zmiju u kavez, nekim dečkima je pao teški kamen sa srca! Dan je prošao vrlo brzo, zabavno, ali i poučno!

Dolores Šimenić, 7.b

Terenska nastava u Osijeku
Autor: Marijana Kuna, 25. 4. 2013.

Dolores Šimenić, 7.b