22. travnja - Dan planeta Zemlje
Autor: Marijana Kuna, 22. 4. 2013.

Ovaj poseban dan posvećen našem planetu, obilježili smo u petak 19. 04. 2013. godine na najljepši mogući način, brinući se o njegovoj čistoći. Uključili smo se u najveću ekološku kampanju u Hrvatskoj: Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš, koja se provodi u sklopu svjetske akcije World Cleanup 2013, a u koju je uključeno 96 zemalja svijeta.

Vrijedni učenici predstavnici 7-ih i 8-ih razreda škole, kao i cijeli  7. b odjel uređivali su školski okoliš, grabljali, čistili, skupljali suho granje, okopali cvijeće te skupljali otpatke, a sve u vedrom tonu uz šalu i smijeh kao i uz pitanja: „Kad ćemo ponovo?“

Naime, cilj kampanje je podizanje svijesti građana o potrebi preuzimanja odgovornosti u stvaranju i načinu odlaganja otpada. Kulminacija kampanje je akcija čišćenja divljih odlagališta koja će se održati 20. travnja 2013. sa svrhom uključenja velikog broja volontera. Kako je čist okoliš naše pravo, ali i naša obaveza, ova kampanja je doista – kampanja sviju nas.

Brankica Murk, prof.

22. travnja - Dan planeta Zemlje
Autor: Marijana Kuna, 22. 4. 2013.

Brankica Murk, prof.