Proslava Dana škole
Autor: Marijana Kuna, 11. 4. 2013.

Dan naše škole smo ove godine proslavili u Područnoj školi Petlovac. Organizirana je izložba dječjih radova i izložba ratnih fotografija Vladimira Vazdara iz Belišća. Svečana priredba održana je u Domu kulture u 17 sati.

S obzirom da naša matična škola ima pet područnih škola, ove godine je PŠ Petlovac imala čast biti škola domaćin.

PŠ Petlovac je škola koja ima organiziranu samo razrednu nastavu od prvog do četvrtog razreda. Dom kulture je svega nekoliko metara udaljen od škole pa nije bilo problema oko organizacije svečane priredbe.

Generalna proba priredbe započela je u 16 sati kada su započele i naše izložbe koje su bile jako dobro posjećene.

Priredba je započela našom himnom nakon koje se ravnatelj obratio svima prisutnima. Pozdravio je sve prisutne i uručio zahvalnice učenicima koji su osvojili značajna mjesta na županijskim natjecanjima kao i njihovim mentorima. Zahvalio se i udrugama i društvima s kojima škola surađuje.

Datum proslave Dana škole je uvijek organiziran oko 3. travnja čime iskazujemo čast, zahvalnost i sjećanje na sve hrvatske branitelje koji su poginuli toga dana pokušavši osloboditi Baranju. Čuli smo tekst posvećen tome danu i imena branitelja.

Priredba se sastojala od plesa, pjesama, igrokaza i sviranja instrumenata. Naša škola može biti ponosna jer čak 10 % učenika ide u Umjetničku školu u Beli Manastir. Svaka područna škola sudjelovala je s jednom točkom u priredbi. Bila je to lijepa, šarolika priredba.

Nakon priredbe nastavilo se druženje učitelja i gostiju u prostorijama PŠ Petlovac.

Proslava Dana škole
Autor: Marijana Kuna, 11. 4. 2013.