Autor: Gordana Pek, 30. 3. 2012.

Naša škola obilježava svoj dan 3. travnja. Nismo uvijek u mogućnosti obilježiti ovaj događaj baš toga datuma. Najčešći razlog su proljetni praznici, koji često obuhvaćaju ovaj datum, pa smo primorani održati ovu manifestaciju ranije. Ove godine smo to organizirali 30. travnja, a to je bio petak. Imali smo nenastavni radni dan i jednu kvalitetnu i ujedno edukativnu zabavu.

DAN ŠKOLE   -  OSNOVNE ŠKOLE ŠEĆERANA

Ove godine smo to organizirali 30. travnja, a to je bio petak.

Imali smo nenastavni radni dan i jednu kvalitetnu i ujedno edukativnu zabavu.

Program se sastojao od dva dijela:

I. DIO – KARAOKA

U izvođenju ovog dijela sudjelovali su učenici koji su imali afinitet prema pjevanju zabavnih pjesama.U realizaciji ovog djela pomogao nam je Darko Malović - Montana, koji posjeduje odobrenu ovu vrstu zabavnog programa.

II.DIO – POKAŽI ŠTO ZNAŠ

U ovoj dio uključeni su bili učenici naše škole koji pohađaju Osnovnu glazbenu školu Beli Manastir, te sviraju različita glazbala:

- tambure

- klarinet

- gitaru

- harmoniku

- sintisajzer skupina (izvannastavna aktivnost)

- pjevački zbor škole

- zatim učenici koji vole glumiti i plesti

Prije samog početka programa ravnatelj je podijelio priznanja učenicima i učiteljima koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima.

Program je započeo nastupom pjevačkog zbora Osnovne glazbene škole Beli Manastir pod vodstvom profesorice Antonije Kovač i klavirskom pratnjom profesora Ivana Husnjak.Oni su nam izveli njihov program s kojim će ići na natjecanje zborova u Belišće, a ako prođu i na državno natjecanje u Varaždin.

Nakon njihovog nastupa, krenuli smo s programom koji je vodio naš knjižničar profesor Aleksandar Kovačević .

Tijek programa je izgledao ovako: nekoliko je učenika otpjevalo karaoke, a zatim je nekoliko učenika pokazalo što zna (sviranje,ples,gluma) i tako se nastavilo u nekoliko slijedova.I pjevački zbor naše škole je također nastupio s programom kojeg će pjevati u revijalnom djelu smotre zborova u Belišću.

U obilježavanju ovog dana sudjelovalo je otprilike 80 učenika, što je najviše izvođača u posljednjih deset godina.

Program je trajao otprilike 90 minuta, a u posljednjih je pola sata do dolaska autobusa u karaokama sudjelovalo nekoliko učitelja i učenika koji su se još željeli iskušati u ovakvom  pjevanju.

Svi smo se odlično zabavili i išli zadovoljni svojim kućama.

Ovaj ćemo veseli Dan škole Šećerana još dugo pamtiti!

Učiteljica glazbene kulture

Gabriela Feher

Autor: Gordana Pek, 30. 3. 2012.

DAN ŠKOLE   -  OSNOVNE ŠKOLE ŠEĆERANA

Ove godine smo to organizirali 30. travnja, a to je bio petak.

Imali smo nenastavni radni dan i jednu kvalitetnu i ujedno edukativnu zabavu.

Program se sastojao od dva dijela:

I. DIO – KARAOKA

II.DIO – POKAŽI ŠTO ZNAŠ

- tambure

- klarinet

- gitaru

- harmoniku

- sintisajzer skupina (izvannastavna aktivnost)

- pjevački zbor škole

- zatim učenici koji vole glumiti i plesti

Svi smo se odlično zabavili i išli zadovoljni svojim kućama.

Ovaj ćemo veseli Dan škole Šećerana još dugo pamtiti!

Učiteljica glazbene kulture

Gabriela Feher