Dana škole i karaoke show
Autor: Gordana Pek, 30. 3. 2012.

Dana 30.3.2012. u Osnovnoj školi Baranjsko Petrovo Selo povodom Dana škole održan je karaoke show u kojem su sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda.

Dan smo započeli s pjesmom, pa smo znali će biti radostan. Bez obzira što su netom prije učenici napustili svoje tople krevete, iznenadili su nas svojim veselim i raspjevanim glasovima.

Nije lako stati pred gomilu ljudi i zapjevati, pa je učenike ohrabrila nastavnica engleskog Nikolina Janc koja je započela show prigodnom pjesmom Dancing Queen grupe Abba. Zatim su naši hrabri izvođači redom predstavljali svoje glasovne sposobnosti i scenski nastup. Među raspjevanim junacima našli su se sljedeći učenici: Mihael Marković, Klaudija Ignac, Leonora Blažević, Ines Torjanac, Vlatko Herceg, Elvis Faslija, Samuel Kopčok, Mateo Martinčić, Eva Marija Benak, Ivana Živković, Fran Aničić, Alen Podnar, Karolina Horvat, Stela Bošnjak, Boban Ignac, Elvir Faslija, Božica Blažević, Domagoj Kolar, Ljubica Petrović i David Kopčok.

Žiri je kao i uvijek imao tešku odluku. Učenici nisu samo stali pred publiku i otpjevali svoje pjesme, nego su se potrudili i oko scenskog nastupa, pa su i zaplesali, a neki su nas čak i  iznenadili svojom modnim izričajem koji su osmislili posebno za taj dan. Dečki iz osmog razreda uljepšali su nam ovaj show došavši obučeni u žensku odjeću. Njihov hod u štiklama još dugo nećemo zaboraviti! Za pobjedu se nisu gledale samo glasovne sposobnosti, nego i animiranje publike. Trebalo je uspavanu publiku i razbuditi, pa je pobjedu zasluženo odnio Domagoj Kolar, učenik 8. razreda koji je cijelo vrijeme show-a podizao publiku na noge i nikom nije dao da samo mirno promatra kako drugi pjevaju. Svi su morali sudjelovati; ako ne pjevanjem, onda plesom ili pljeskom!

Drugu nagradu su odnijele djevojčice 5.razreda Ivana Živković i Eva Marija Benak sa pjesmom Kemija grupe Magazin, koje su nas također osim pjevanja, zabavljale svojim plesom a i potrudile su se oko stylinga.

Nagradu u razrednoj nastavi odnio je Mihael Marković koji nas je u ovo toplo doba podsjetio na najljepše doba godine otpjevajući Zvončiće.

Iskreno se nadamo da će nas i iduće godine učenici iznenaditi svojom hrabrošću koja je potrebna za pjevanje pred drugima i maštovitošću u izvedbi scenskog nastupa.

Marina Bulić

U nastavku teksta donosimo intervju sa glavnom zvijezdom i pobjednikom ovogodišnjeg show-a, Domagojem Kolarom kojega je intervjuirao Boban Ignac.

NOVINAR: Dobar dan! Imate li vremena odgovoriti na nekoliko pitanja?

ZVIJEZDA: Otkad sam postao zvijezda, imam puno obveza, ali ću vam rado odgovoriti na nekoliko pitanja.

NOVINAR: Kako ste se odlučili koju ćete pjesmu otpjevati?

ZVIJEZDA: Izbor je bio velik pa mi je bilo teško, ali sam se na kraju odlučio za veliki hit od Tajči „Hajde da ludujemo ove noći“.

NOVINAR: Vaš ste nastup odradili obučeni u žensku odjeću. Kako ste se osjećali tako obučeni?

ZVIJEZDA: Osjećao sam se kao da sam bolestan, sve me je stezalo i bilo mi je jako tijesno u haljini.

NOVINAR: Imamo podatak da nosite tenisice broj 44, pa nas zanima kako ste mogli hodati u manjim štiklama?

ZVIJEZDA: Pa nekoliko puta sam se spotaknuo zbog visokih peta, a i dva dana kasnije su me boljele noge.

NOVINAR: Osim ženskih cipela, što ste imali još na sebi od ženske garderobe tog dana?

ZVIJEZDA: Crveni grudnjak, tigrastu haljinu te crne dokoljenice.

NOVINAR: Za kraj nam recite jeste li imali tremu i što mislite, je li publika bila zadovoljna vašim nastupom?

ZVIJEZDA:  Tremu sam imao na početku, a publika se činila jako zadovoljna mojim nastupom.

NOVINAR: Hvala vam lijepa na vašem vremenu!

ZVIJEZDA: Hvala vama, doviđenja!

Dana škole i karaoke show
Autor: Gordana Pek, 30. 3. 2012.

Marina Bulić

NOVINAR: Dobar dan! Imate li vremena odgovoriti na nekoliko pitanja?

NOVINAR: Kako ste se odlučili koju ćete pjesmu otpjevati?

ZVIJEZDA: Crveni grudnjak, tigrastu haljinu te crne dokoljenice.

NOVINAR: Hvala vam lijepa na vašem vremenu!

ZVIJEZDA: Hvala vama, doviđenja!