MEĐU ODABRANIM PREVENTIVNIM PROGRAMIMA MZO-A I NAŠ PROGRAM
Autor: Đurđica Petrović, 28. 12. 2023.

Preventivni projekt OŠ Šećerana „Mi znamo reći NE ovisnosti, mi znamo reći DA zdravim životnim stilovima“

među odabranim projektima koje će financirati Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Poziv za financiranje preventivnih projekata osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024. Na navedeni poziv OŠ Šećerana  prijavila je preventivni projekt „Mi znamo reći NE ovisnosti, mi znamo reći DA zdravim životnim stilovima“ koji je iznikao iz potrebe pomoći našim učenicima i ostalim mladim osobama. Ovaj se projekt našao na popisu odobrenih projekata MZO te će se provoditi tijekom drugog polugodišta.

Glavni cilj predloženog projekta je podrška zdravom osobnom i socijalnom razvoju učenika.  Cilj je unaprijediti zaštitu zdravlja učenika te smanjiti interes za sredstva ovisnosti. Razviti odlučan stav protiv pušenja, alkohola i droga kao sredstava ovisnosti opasnih po zdravlje mladih. Razviti zdrave životne navike, osposobiti učenika za samopomoć i samozaštitu, razvoj učenika s jakim samopouzdanjem kojim će se lakše suprotstaviti negativnim izazovima. Projektom su predviđene edukacije za razrednike, stručne suradnike i učitelje, provedba radionica na satima razrednika te međuvršnjačka edukacija.