U OŠ ŠEĆERANA ODRŽAN INFO DAN U SKLOPU PROJEKTA ˝UČIMO ZAJEDNO" 6˝
Autor: Emilija Šmit Polić, 4. 5. 2023.

U matičnoj školi Šećerana i PŠ Baranjsko Petrovo Selo 24. i 25. travnja 2023. održan je Info dan u sklopu projekta ˝Učimo zajedno 6˝ na kojem su se učenici upoznali kroz kratku prezentaciju koordinatorice Suzane Leskovar sa ovim vrijednim projektom, njegovim ciljevima i općenito o ulozi pomoćnika u nastavi.
Projekt ˝Učimo zajedno 6˝ djeluje već šestu godinu i usmjeren je na potpuno uključivanje (inkluziju) učenika s teškoćama u razvoju u redovito osnovnoškolsko obrazovanje, a samim tim i u život lokalne zajednice čime se unapređuje kvaliteta školovanja takve djece kao i mogućnost za bolje uključivanje na tržište rada.
Ciljevi projekta su:
1. Unaprijediti socijalno uključivanje djece s teškoćam u redoviti sustav obrazovanja
2. Smanjiti broj nezaposlenih osoba na području Osječko-baranjske županije
3. Uspostaviti mehanizam međusektorske suradnje ključnih dionika na razini županije u provedbi socijalne inkluzije djece i mladih.
Ovim projektom OŠ Šećerana je tijekom ove školske godine ostvarila pravo na četiri pomoćnika u nastavi i jednog komunikacijskog posrednika preko Udruge gluhih i nagluhih koji uspješno pomažu učenicima s teškoćama u razvoju kojima su dodijeljeni. Nadamo se da će se ovakvi hvale vrijedni projekti nastaviti i dalje na opće zadovoljstvo učenika i njihovih roditelja kao i učitelja.

U matičnoj školi Šećerana i PŠ Baranjsko Petrovo Selo 24. i 25. travnja 2023. održan je Info dan u sklopu projekta ˝Učimo zajedno 6˝ na kojem su se učenici upoznali kroz kratku prezentaciju koordinatorice Suzane Leskovar sa ovim vrijednim projektom, njegovim ciljevima i općenito o ulozi pomoćnika u nastavi.
Projekt ˝Učimo zajedno 6˝ djeluje već šestu godinu i usmjeren je na potpuno uključivanje (inkluziju) učenika s teškoćama u razvoju u redovito osnovnoškolsko obrazovanje, a samim tim i u život lokalne zajednice čime se unapređuje kvaliteta školovanja takve djece kao i mogućnost za bolje uključivanje na tržište rada.
Ciljevi projekta su:
2. Smanjiti broj nezaposlenih osoba na području Osječko-baranjske županije
3. Uspostaviti mehanizam međusektorske suradnje ključnih dionika na razini županije u provedbi socijalne inkluzije djece i mladih.
Ovim projektom OŠ Šećerana je tijekom ove školske godine ostvarila pravo na četiri pomoćnika u nastavi i jednog komunikacijskog posrednika preko Udruge gluhih i nagluhih koji uspješno pomažu učenicima s teškoćama u razvoju kojima su dodijeljeni. Nadamo se da će se ovakvi hvale vrijedni projekti nastaviti i dalje na opće zadovoljstvo učenika i njihovih roditelja kao i učitelja.